Napoleono plaukus aukcione parduoda už 13 000 USD

Balandis 27, 2024

Netrukus po jo mirties buvusio Prancūzijos imperatoriaus Napoleono Bonaparto galvos kirpimas už plaukų buvo parduotas aukcione Naujojoje Zelandijoje už 13 000 USD.

Spyną nusipirko bevardis kolekcininkas Londone, sakė aukcionų „Art + Object“ generalinis direktorius Hamishas Coney.

Plaukai, susieti ratu, buvo supjaustyti ryte po Napoleono mirties 1821 m. Atlanto Šv. Helėnos saloje.

Konkurso dalyviai iš Naujosios Zelandijos, Lietuvos, Londono, Honkongo, JAV ir Prancūzijos varžėsi už plaukus ir apie 40 kitų su Napoleonu susijusių prekių, kurios Oklando aukcione pardavė už beveik 100 000 JAV dolerių.

Kolekciją pardavė Denzilo Ibbetsono, britų karininko ir menininko, tarnavusio Šv. Helėnoje, kur Napoleonas buvo sulaikytas britų nuo 1815 m. Iki mirties 1821 m., Palikuonys, sulaukęs 51 metų.

Ibbetsono dienoraštis, parduotas už 6 600 JAV dolerių, aprašė pokalbius su Napoleonu, kuris vis dar turėjo ambicijų įsiveržti į Didžiąją Britaniją, nepaisant savo pralaimėjimo Vaterlo mūšyje 1815 m.

„Mane nustebino tai, kad dienoraščio prireikė daug mažiau, nei galvojau, tačiau plaukų užraktas užtruko kur kas daugiau, nei maniau“, - sakė Coney pasakojo laikraščiui „Dominion Post“.

Kolekcijoje, kuri daugelį metų buvo laikoma uždaryta į lagaminą, buvo apie 25 Ibbetsono akvarelės ar rašikliai iš Napoleono ir scenos iš Šv. Helėnos.

Litografija ir akvarelinis Napoleono atvaizdas mirties patale aukcione pasiekė aukščiausią pasiūlymą - 14 600 dolerių.

1864 m. Kolekcija į Naująją Zelandiją buvo atvežta sūnaus Ibbetsono ir buvo laikoma šeimoje iki aukciono.

Šaltinis: AFP

Susiję Straipsniai